Z życia ZSP Aktualności

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Wlkp.
12 grudnia 2016

Wkrótce kolejna rocznica wybuchu Powstania Wlkp. W przeddzień tego wydarzenia zintensyfikowaliśmy działania pogłębiające wiedzę młodzieży ZSP na temat tak zaszczytnego patrona.

Kontynuując tradycję wycieczek przybliżających młodym ludziom heroizm powstańców i potrzebę walk w Wielkopolsce w grudniu 1918 r. oraz w styczniu i lutym 1919 r., klasy pierwsze technikum wybrały się 2 grudnia do muzeów w Poznaniu i Lusowie. Wielogodzinna edukacja historyczna okazała się być ciekawą lekcją historii. Film o bohaterach powstania pomógł uczniom w bezbłędnym rozwiązywaniu muzealnych quizów. W telefonach w poznańskim muzeum wybrzmiewały rozkazy i opowieści powstańcze, podziemne okopy wojenne budziły trwogę, a ciekawa narracja przewodników w Lusowie prowokowała młodzież do zadawania pytań o przeszłość i przyszłość Wielkopolski.

Natomiast 6 grudnia w piękne, mikołajkowe przedpołudnie czternastu uczniów naszej szkoły zmierzyło się z trudnymi pytaniami testu o Powstaniu Wielkopolskim. Wszyscy byli dobrze przygotowani, ale trzeba było wyłonić tych naj, naj, naj. Najlepsza piątka: Beata i Joanna Wachowicz, Dawid Poznański, Maksymilian Wesołek i Zuzanna Muślewska to nasi reprezentanci w etapie finałowym, który w połowie marca odbędzie się w Poznaniu. W zmaganiach testowych swoją rolę odegrali też szkolni Mikołaje, osładzając trudy rozwiązywanych zagadnień cukierkami i piernikami. Teraz przed zwycięzcami etapu szkolnego ciężka praca. Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom należą się gratulacje.

W przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego pamiętajmy o jego bohaterach!

Skip to content