Z życia ZSP Aktualności

Program „Młode Kadry” jeszcze w tym roku
13 kwietnia 2015

W poniedziałek 13 kwietnia wizytę w naszej szkole złożył p. Maciej Bobrowski – kierownik działu szkoleń technicznych w firmie Inter Cars S.A.
W styczniu br. Wisława Frydryszak skierowała do prezesa zarządy Inter Cars list intencyjny w sprawie przystąpienia szkoły do programu „Młode Kadry”. Program skierowany jest do szkół kształcących w kierunkach samochodowych. W ramach programu szkoła otrzymuje dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł w sprzęcie i 30 tys zł w szkoleniach. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez specjalistów z firm motoryzacyjnych i są potwierdzane certyfikatem. Ponadto uczestnikom programu są proponowane staże w firmach samochodowych. Program ma na celu przygotowanie młodych ludzi do pracy na nowoczesnym rynku motoryzacyjnym.
Pan Maciej Bobrowski zapoznał się z wyposażeniem szkolnej pracowni samochodowej oraz z bazą dydaktyczną szkoły. Uzgodniono, że ZSP przystąpi do programu „Młode Kadry” jeszcze w tym roku szkolnym.

Skip to content