Z życia ZSP Aktualności

Profilaktyka Raka Piersi
28 października 2021

Od wielu lat październik uznawany jest miesiącem świadomości raka piersi. Jest to szczególny czas, kiedy podejmuje się na całym świecie tą tematykę.

15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.

Z tej okazji w naszej szkole została przygotowana wystawa w holu głównym. Celem jej jest propagowanie profilaktyki raka piersi oraz uświadomienie stopnia zagrożenia ze strony tego nowotworu. Tego dnia uczennice klasy czwartej technikum podczas długich przerw częstowały uczniów różowymi słodkościami oraz przypinały różowe wstążeczki.

27 października odbyła się prelekcja w auli szkolnej, na którą zaproszono przedstawicielki Towarzystwa Śremskich Amazonek, które na podstawie własnych doświadczeń przedstawiły czynniki ryzyka,objawy, sposoby leczenia oraz działania profilaktyczne dotyczące raka piersi. Dodatkowo uczniowie mogli przećwiczyć w rękawiczkach jednorazowych wykrywanie nowotworu na fantomach. Śremskie Amazonki podkreśliły, że ogromne znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu piersi ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie (wtórna profilaktyka) oparta na regularnie przeprowadzanych badaniach mammograficznych.

Skip to content