Prelekcja na temat cukrzycy
21 kwietnia 2016

Uczniowie pięciu klas spotkali się 20 kwietnia w auli ZSP z lekarzem medycyny rodzinnej – panią doktor Grażyną Rybczyńską, która przeprowadziła prelekcję na temat zapobiegania cukrzycy.

W swoim wystąpieniu Pani doktor zapoznała młodzież z objawami cukrzycy, jej rodzajami oraz sposobami postępowania w trakcie leczenia. Prelegentka zwróciła  uwagę na zdrowy tryb życia i odżywiania, które mają bardzo duży wpływ na powstawanie różnorodnych jednostek chorobowych, w tym także cukrzycy.

Doktor Rybczyńska omówiła także skutki nadużywania leków, szczególnie przeciwbólowych, które w dzisiejszych czasach młodzi ludzie zażywają często bez kontroli.

Było to kolejne spotkanie zorganizowane dla naszych uczniów w ramach cyklicznie prowadzonej promocji zdrowia.

lek1