Z życia ZSP Aktualności

Praktyki w Niemczech, czyli Erasmus+ – grupa II
25 kwietnia 2019

Już druga grupa uczniów wróciła  do szkoły po realizacji 4 – tygodniowych praktyk w Niemczech w terminie 21.03.2019 – 18.04.2019 r.

Wyjazd zorganizowany został w ramach  realizacji  w szkole projektu

„Praktyki Erasmus+  zapewniają utrzymać najwyższy poziom kształcenia zawodowego” dofinansowanego z programu Erasmus + w sektorze obejmującym kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1: mobilność edukacyjna.

Zadowolenie sześciu uczniów z grupy I, którzy w grudniu odbyli praktyki w niemieckich hotelach, zachęciło kolejnych uczniów do aplikowania na wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach projektu Erasmus+, realizowanego w szkole w latach 2018-2020.

Przed wyjazdem,   przez 2 miesiące  w szkole odbywały się odpowiednie szkolenia oraz spotkanie z niemieckim partnerem z firmy Siegmundsburg Haus  Werraquelle GMBH panem Manfredem Millerem, aby jak najlepiej przygotować uczniów do tak długiego wyjazdu i spełnienia oczekiwań niemieckich firm.

Optymistycznie nastawiona grupa dwunastu uczniów (z klas technikum gastronomicznego i turystycznego) wyjechała wczesnym rankiem 18 marca. Nim rozjechali się do hoteli, zwiedzili Erfurt – stolicę Turyngii. W podróży do hoteli towarzyszyła uczniom pani Dorota Jańczak-Przewoźna służąc pomocą w tłumaczeniu. Przez 4 tygodnie uczniowie pracowali w czterogwiazdkowych hotelach, a w czasie wolnym, tj. 6 dni, korzystali z atrakcji hoteli: basen, siłownia oraz uroków miejscowości uzdrowiskowych.

Hotele, w jakich realizowali praktyki to: Göbel‘s Hotel Rodenberg i Posthotel Rotenburg w Rotenburgu, Göbel‘s Hotel Aqua Vita w Bad Wildungen, Kulturhotel Keiserhof w Bad Libenstein oraz Freizeithotel „Rhön Feeling“ w Barnshausen.

 W czasie praktyk uczniów odwiedziła pani dyrektor Wisława Frydryszak z koordynatorem projektu Aleksandrą Jaskuła. Celem wizyty był nie tylko monitoring praktyk, ale też wsparcie.

Po 4 tygodniach, tuż przed świętami uczniowie wrócili pełni wrażeń, ale też już stęsknieni za najbliższymi. Jakość pracy naszych uczniów zyskała uznanie niemieckich pracodawców. Otrzymali oceny celujące za okres praktyk, a dwoje z nich otrzymało ofertę pracy w okresie wakacji. Pojadą tam na okres lipiec – sierpień.

Na kolejny rok szkolny 2019/2020 zaplanowany jest  wyjazd trzeciej grupy uczniów.

Skip to content