„Praktyki Erasmus+”
20 lipca 2018

Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich  we współpracy z niemiecką firmą  Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH w Siegmundsburg realizuje projekt  współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+” w sektorze obejmującym kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja 1: mobilność edukacyjna pt.:

„Praktyki Erasmus+  zapewniają utrzymać najwyższy poziom kształcenia zawodowego”.

W ramach projektu  30 uczniów z klas  turystycznych i gastronomicznych wyjedzie na 4-tygodniowe praktyki do Niemiec, gdzie będą  je realizować w  tamtejszych hotelach. Mobilność ma im ułatwić przejście z etapu nauki do zatrudnienia. Po zakończeniu stażu uczniowie otrzymają:

• Europass-Mobilność. Zawierać on będzie zestawienie (w języku polskim i niemieckim) czynności wykonywanych przez młodzież na stażu w Niemczech. Dokument ten może być bardzo przydatny w poszukiwaniu pracy w Polsce i w krajach Unii Europejskiej.
  • Certyfikat wystawiony przez instytucję pośredniczącą w organizowaniu praktyk na terenie Niemiec w porozumieniu z pozostałymi partnerami przyjmującymi naszych uczniów. Udokumentowany na nim będzie pobyt na stażu i ocena z praktyki.

Oprócz wzbogacenia wiedzy i doświadczeń związanych z przyszłym zawodem, udział w projekcie pozwoli naszym uczniom poszerzyć kompetencje mentalne i międzykulturowe, zdobyć nowe doświadczenia, poznać ciekawych ludzi, nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności a także zwiedzić malowniczą Turyngię.

Terminy praktyk:

grupa I: 23.11-20.12.2018

grupa II: 22.03-18.04.2019

grupa III: 15.04-12.05.2020

Już 3 września rusza rekrutacja na wyjazd I grupy.

Hotele w których będą realizowane praktyki  na terenie Niemiec (nazwa/miejscowość)

1. Gobel’s Hotel Aqua Vita/Bad Wildungen-Reinhardshausen
  2. Hotel Herzog Georg/ Bad Liebenstein
  3. Hotel Rennsteig/ Masserberg