Z życia ZSP Aktualności

Poznań wart poznania
30 listopada 2019

Uczniowie klas drugich technikum uczestniczyli w poniedziałek 25 listopada w ciekawej lekcji wiedzy o kulturze i historii regionu. Podczas jednodniowej wycieczki realizowali zadania projektowe poznając perły architektoniczne Poznania. Zwiedzali Katedrę oraz Farę. Podziwiali piękno Ratusza na Starym Rynku oraz domki budnicze i pręgierz. Mieli też okazję w inny sposób spojrzeć na Stary Browar. Ze zdumieniem odkrywali rzeźby w miejscu, które dotąd kojarzyli tylko z zakupami. Poznawanie naszej “Małej Ojczyzny” i jej pięknej stolicy-Poznania wpisane jest w naszej szkole w kalendarz ważnych wydarzeń dydaktycznych. Każdy mieszkaniec Wielkopolski powinien znać najpiękniejsze zabytki Poznania i wiedzieć, że warto zatrzymać się na chwilę, by podziwiać dokonania naszych przodków.

Skip to content