Pożegnanie absolwentów
29 kwietnia 2018

Koniec kwietnia to tradycyjnie czas pożegnania z absolwentami ostatnich klas technikum i liceum dla dorosłych. W tym roku mury naszej szkoły opuściło 86 absolwentów Technikum nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Pożegnaliśmy ich 27 kwietnia.

W samo południe aula szkolna wypełniła się nie tylko uczniami, ich rodzicami, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi, ale przede wszystkim emocjami, gdyż już od pierwszych chwil uroczystości uczestnicy nie kryli wzruszenia.

Po powitaniu głos zabrała pani dyrektor Wisława Frydryszak, Starosta Powiatu Śremskiego pan Zenon Jahns oraz ksiądz dziekan Marian Brucki, którzy w swoich wystąpieniach pogratulowali abiturientom ukończenia szkoły, doskonale zdanych egzaminów zawodowych, osiągnieć edukacyjnych, sportowych i artystycznych oraz życzyli im wielu sukcesów podczas egzaminów maturalnych i mądrych życiowych wyborów. Pięknych życiowych porad i wskazówek udzielił młodzieży ksiądz Prałat Marian Brucki.

Pani dyrektor wręczyła 5 absolwentom świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzicom listy gratulacyjne.  Do swoich wychowanków przemówili również wychowawcy, którzy  razem z panią dyrektor  wręczyli  świadectwa oraz nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia. Członkowie grona pedagogicznego przekazali podziękowania, dyplomy i nagrody tym uczniom, którzy  osiągali sukcesy w różnorodnych konkursach przedmiotowych oraz za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego, promocję szkoły i aktywny udział w klubie Honorowych Dawców Krwi.

Swoich kolegów i koleżanki pożegnali także uczniowie klas trzecich, którzy zgodnie z tradycją naszej szkoły obdarowali ich symbolicznymi podarunkami nawiązującymi do zdobywanego wykształcenia. Przygotowali dla nich również program artystyczny, czyli specjalne wydanie gry “Milionerzy” – gry o zdaną maturę, egzaminy zawodowe i indeks uczelni wyższej. Każdy z uczestników wykazał się podczas gry świetną wiedzą o swoich nauczycielach, a doskonała oprawa muzyczna dostarczyła uczestnikom uroczystości wielu wzruszeń.

Przedstawicielka absolwentów ze wzruszeniem w głosie i łzami w oczach żegnała dyrekcję, nauczycieli i kolegów. Były też kwiaty i miłe słowa od absolwentów dla ich nauczycieli.

Po zakończeniu części oficjalnej wychowawcy spotkali się ostatni raz ze swoimi uczniami w murach naszej szkoły. Były to miłe i wzruszające chwile.

Teraz na absolwentów czekają jeszcze egzaminy maturalne.

Życzymy Wam Powodzenia i wierzymy w Wasz sukces!