Z życia ZSP Aktualności

Pożegnania nadszedł czas
29 kwietnia 2017

Większości z nas kwitnące kasztany kojarzą się z wiosną i majówką, jednak w szkołach ponadgimnazjalnych wywołują zupełnie inne skojarzenia i chociaż aura w tym roku nas nie rozpieszczała, to nieubłaganie nadszedł czas pożegnania absolwentów.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla  81 uczniów klas IV Technikum i 31 II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odbyła się 28 kwietnia. Tego ranka aula szkolna wypełniła się nie tylko uczniami, ich rodzicami, nauczycielami, czy  zaproszonymi gośćmi, ale przede wszystkim emocjami, gdyż już od pierwszych chwil uroczystości uczestnicy nie kryli wzruszenia.

Po powitaniu i ceremonii przekazania sztandaru  głos zabrała  pani dyrektor Wisława Frydryszak, Starosta Powiatu Śremskiego pan Zenon Jahns oraz ksiądz dziekan Marian Brucki, którzy w swoich wystąpieniach pogratulowali abiturientom ukończenia szkoły i życzyli im wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne rodzicom 19 absolwentów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i swoją postawą zasłużyli na pochwałę.  Do swoich wychowanków przemówili wychowawcy, którzy  razem z panią dyrektor  wręczyli  świadectwa oraz nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia. Członkowie grona pedagogicznego przekazali  dyplomy i nagrody tym uczniom, którzy  pracowali na rzecz szkoły, środowiska lokalnego lub osiągali sukcesy w konkursach przedmiotowych.

Swoich kolegów i koleżanki pożegnali tradycyjnie  uczniowie klas trzecich, którzy wręczyli im symboliczne upominki, w tym roku w postaci tablo. Przygotowali dla nich również oprawę artystyczną uroczystości. Podczas wręczania świadectw absolwenci mogli przypomnieć sobie czas spędzony w szkole śledząc zabawne prezentacje.

Abiturienci w krótkim wystąpieniu podziękowali  dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie w ich edukację i rozwój, a chór uczniów klasy III BFS pożegnał ich słowami Marka Grechuty przypominając, że „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”.

Życzymy absolwentom powodzenia podczas egzaminów maturalnych oraz odwagi w podejmowaniu życiowych wyborów.

 

 

Skip to content