Z życia ZSP Aktualności

Pożegnania nadszedł czas…
29 kwietnia 2023

“Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy… Żaden dzień się nie powtórzy” – słowami wiersza naszej polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej w aranżacji Sanah rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów Technikum nr 3 oraz II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. W tym wyjątkowym dniu, w piątkowe południe 28 kwietnia br., po raz ostatni mury Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie opuścili absolwenci klas ponadgimnazjalnych. W uroczystości uczestniczyło 78 abiturientów, spośród których 5 odebrało świadectwa z wyróżnieniem oraz zaproszeni goście i rodzice.

Gratulacje i ciepłe słowa skierowała do uczniów dyrektor szkoły Wisława Frydryszak, życząc naszym absolwentom samych sukcesów oraz powodzenia na maturze. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji powiatu – pani Wioleta Jastrząbek życzyła maturzystom, powodzenia na najważniejszym egzaminie – maturze oraz, aby przesłanie promowania historii, pracy i drugiego człowieka towarzyszyło im przez całe życie.

Dyrektor ZSP wręczyła świadectwa z wyróżnieniem i listy pochwalne najlepszym tegorocznym absolwentom, natomiast rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali od pani dyrektor listy gratulacyjne.

Świadectwa ukończenia Technikum nr 3 oraz LO Dla Dorosłych wręczyli abiturientom wychowawcy oraz dyrektor szkoły. Nauczyciele i wychowawcy nagrodzili m. in. uczniów, którzy angażowali się w pracę na rzecz szkoły, klasy i środowiska oraz brali udział w różnorodnych konkursach.  

W programie artystycznym młodsze koleżanki i koledzy wystąpili z utworami muzycznymi, a jako wyraz podziękowania w imieniu abiturientów muzyczny prezent podarowała wszystkim na pożegnanie Klaudia Wróbel, która wielokrotnie uświetniała swoim talentem szkolne uroczystości i reprezentowała szkołę w konkursach wokalnych.

Zwieńczeniem uroczystości były ostatnie spotkania klasowe z wychowawcami, podczas których były łzy wzruszenia i radości.

Po długim weekendzie majowym rozpoczynają się dla absolwentów egzaminy maturalne.

Życzymy powodzenia!

Skip to content