Z życia ZSP Aktualności

„Cztery pory roku” w ZSP
21 grudnia 2018

To temat przewodni  III Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, który odbył się 19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Politechnicznych. Do zmagań konkursowych przystąpiło 17 młodych adeptów sztuki fryzjerskiej ze szkół w Kościanie, Jarocinie, Lesznie i Śremie. Rywalizacji podjęły się uczennice naszej szkoły z klas pierwszej, trzeciej oraz czwartej.

Celem konkursu było stworzenie nieszablonowej całościowej stylizacji składającej się z fryzury, odpowiednio dobranego stroju oraz makijażu, który podkreślał charakter i niepowtarzalność kompozycji. Ocenie jury podlegały takie elementy pracy jak: zabezpieczenie odzieży klienta, niezmieniona faktura włosów przed konkursem, zgodność fryzury i stylizacji z tematem, estetyka wykonanej pracy oraz poziom trudności i kreatywność wykonanej kompozycji.

Młodzi mistrzowie szczotki i grzebienia przez ponad godzinę zmagali się z wykonaniem zadania, a efekty ich pracy zaskakiwały oryginalnością i pomysłowością wykonania. Po wykonanej pracy każdy uczestnik konkursu podczas prezentacji uzasadniał wykonanie zadania. Wybór najlepszej stylizacji był dla jury ogromnym wyzwaniem.

W ty roku prace młodych adeptów fryzjerskich oceniało jury w składzie: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu – pani Violetta Jastrząbek (przewodnicząca), przedstawiciel firmy FaleLokiKoki – pani Małgorzata Łaszewska oraz dyrektorka i założycielka Międzynarodowej Szkoły Wizażu i Stylizacji Nowa Maska w Poznaniu – pani Ewa Niedźwiedź.

Fundatorami nagród w konkursie była firma FaleLokiKoki, Starostwo Powiatowe w Śremie oraz pani Lidia Wawrzynowicz.

I miejsce zajęła Izabela Kokornaczyk – Jarocin
II miejsce zajęła Julia Hańczyk – Śrem
III miejsce zajął Jakub Michałowski – Kościan

Pani Ewa Niedźwiedź ufundowała również wyróżnienia – voucher szkoleniowy o wartości 1500 zł, który otrzymała Julia Hańczyk. Natomiast pani Lidia Wawrzynowicz ufundowała voucher na zwiedzanie jej firmy.

Czas podczas trwania konkursu umilał szkolny zespół muzyczny, a ponadto uczeń klasy 3 Kamil Cieślak zaprezentował swoją unikatową kolekcję mody ulicznej.

Jesteśmy dumni z dzieł fryzjerskich naszych utalentowanych uczniów, których wyobraźnia nie zna granic.

Udział w konkursie to dla młodzieży doskonała okazja do rozwijania umiejętności zawodowych, wymiany doświadczeń i promowania się.

Gratulujemy i życzymy wspaniałych inspiracji w dalszej nauce.

Skip to content