Z życia ZSP Aktualności

Porozumienie z Firmą DEFOR S.A.
25 września 2018

Współpraca z przedsiębiorcami stanowi ważny element rozwoju szkoły dający możliwości poszerzania wiedzy i umiejętności w zakresie kształcenia zawodowego. Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Politechnicznych z Firmą DEFOR S.A. odbyło się w naszej szkole 25 września 2018 roku. Porozumienie podpisali Wisława Frydryszak Dyrektor ZSP w Śremie i Wojciech Fornalik Prezes Firmy DEFOR S.A.

Firma DEFOR S.A. jest czołowym producentem nowoczesnych elewacji budowlanych i jedną z większych firm na terenie Śremu. Realizuje zadania z wykorzystaniem najnowszej wiedzy inżynieryjnej oraz z zastosowaniem innowacyjnych technologii, co daje uczniom Technikum nowe perspektywy. W ramach porozumienia ukierunkowanego na poszerzanie wiedzy i zdobywanie umiejętności praktycznych uczniowie Technikum Budowlanego będą mogli uczestniczyć w dodatkowych szkoleniach z zakresu:

  • stosowania innowacyjnych fasad aluminiowych,
  • produkcji nowoczesnych okuć okiennych i drzwiowych,
  • zastosowania stali nierdzewnych w nowoczesnym budownictwie,
  • malowania proszkowego i cynkowania,
  • produkcji profili aluminiowych,
  • produkcji szkła najnowszej generacji,
  • projektowania w AutoCad i Solid Works.

Ponadto dla uczniów i absolwentów przewidziano:

  • praktyki letnie i zimowe,
  • oferty pracy dla absolwentów,
  • stypendia dla absolwentów którzy podejmą pracę w DEFOR i studia na wskazanych kierunkach.  

Wierzymy, że wspólnie stworzymy nowoczesne i efektywne szkolnictwo zawodowe, a nasi absolwenci będą gotowi do podjęcia pracy zaraz po ukończeniu nauki.

Skip to content