Z życia ZSP Aktualności

Poloneza czas zacząć! – studniówka 2020 w ZSP
20 stycznia 2020

Za nami kolejna studniówka. W piątek 17 stycznia w Sali „Słoneczny Dwór” w Książu swój bal mieli uczniowie klas Technikum: Budowlanego, Gastronomicznego, Fryzjerskiego, Turystycznego i Samochodowego.  Przygotowania do niego trwały wiele miesięcy. Angażowali się w nie sami uczniowie, ale również rodzice, którzy byli organizatorami balu.

Studniówkę rozpoczęto polonezem. Dziewczęta w uszytych specjalnie na tę okazję sukniach wyglądały bardzo szykownie, panowie w eleganckich garniturach byli niezwykle przystojni. Obecni na sali rodzice nie kryli wzruszenia, wpatrując się w swoje dorosłe już pociechy, a nauczyciele zachwycali się klasą i elegancją, z jaką ich podopieczni wykonali ten tradycyjny polski taniec. Układ taneczny opracowany przez nauczycielki wychowania fizycznego był w tym roku bardzo skomplikowany, pełen efektownych figur i wymagał od tańczących nie lada skupienia i umiejętności. Dodatkową atrakcją był pokaz walca wiedeńskiego przygotowany specjalnie na te okazję.

Po polonezie nadszedł czas na oficjalne podziękowania, kwiaty,  smaczny posiłek … i wreszcie szaloną zabawę.
Na ten jeden wieczór czwartoklasiści mieli szansę zapomnieć o nieuchronnie zbliżającym się egzaminie dojrzałości.

Studniówka 2020 z pewnością będzie dla absolwentów kolejnym miłym wspomnieniem związanym z naszą szkołą.

Skip to content