Z życia ZSP Aktualności

Pokaz murowania w systemie DRYFIX
15 stycznia 2020

To pierwsze szkolenie z serii zaplanowanych spotkań, w którym uczestniczyli uczniowie I,  II i III klasy Technikum Budowlanego 14 stycznia 2020 r. Pokaz obejmował zagadnienia teoretyczne i praktyczne z zakresu technik murowania z użyciem nowych wyrobów firmy Wienerberger.

Przedstawiciele firmy zapoznali przyszłych budowlańców  z asortymentem nowoczesnych wyrobów z ceramiki poryzowanej, ich cechami i zastosowaniem, a następnie przeprowadzili pokaz murowania w systemie DRYFIX  z użyciem zaprawy poliuretanowej z aktywnym udziałem naszej młodzieży. Murowanie w tym systemie pozwala na szybsze wykonanie budynków o lepszych właściwościach izolacji termicznej i akustycznej w porównaniu z tradycyjną metodą murowania z użyciem zapraw zwykłych lub klejowych.

Pokaz bardzo spodobał się uczniom i stanowił okazję do zdobycia nowe umiejętności zawodowe.

Skip to content