Z życia ZSP Aktualności

“Certyfikaty Europass”
23 listopada 2019

Po pobycie uczniów w  niemieckiej Turyngii  w ramach projektu Erasmus plus przyszedł czas na podsumowanie. Uroczystość odbyła się 21 listopada. Gośćmi byli przedstawiciele starostwa powiatowego oraz niemieckiego partnera z Siegmundsburga. Na auli, poza uczestnikami projektu,  byli też uczniowie z klas drugich technikum gastronomicznego i technikum turystycznego, spośród których wiosna będą rekrutowani uczestnicy kolejnej grupy projektu.

Gospodarzami spotkania byli  uczniowie, którzy już zrealizowali swoje  4 tygodniowe praktyki w Niemczech w ramach projektu Erasmus plus w roku 2018 i 2019.  Przedstawili oni swój pobyt w niemieckich hotelach: pracę, wypoczynek oraz związane z tym działania. Wspominali swój pobyt jako niezapomnianą przygodę.  W imieniu niemieckiego partnera wypowiedziała się Pani Katarzyna Suchocka. Pochwaliła  naszych uczniów przypominając, że niemieckie hotele wystawiły  naszym uczniom bardzo wysokie noty. Pani dyrektor Frydryszak przybliżyła obecnym założenia projektu i dotychczasowe rezultaty. Wraz z przedstawicielami starostwa:  członkiem zarządu Januszem Taciakiem i Naczelnikiem óświaty, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu panią Wioleta Jastrząbek, podziękowała niemieckiemu partnerowi za współpracę.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie uczestnikom świadectw Europass, potwierdzających udział  w projekcie i nabyte umiejętności. Certyfikaty te zostały przygotowane w języku polskim, niemieckim i angielskim i mogą  w przyszłości być ważnym argumentem w poszukiwaniu pracy.  Atrakcją dla obecnych był występ uczennic z klasy pierwszej, które zaśpiewały piosenkę „Keine grenzen”.

Skip to content