Z życia ZSP Aktualności

Podróż do krainy Mody, Urody i Smaku
25 kwietnia 2016

W sobotnie przedpołudnie 23 kwietnia w auli Zespołu Szkół Politechnicznych spotkali się miłośnicy tego co ważne dla ciała, zdrowia i samopoczucia. Wzięli oni udział w Gali Mody, Urody i Smaku, która doskonale odzwierciedliła kierunki oferowane przez naszą szkołę: Technikum Mody, Technikum Fryzjerskie i Technikum Gastronomiczne, wpisujące się we współczesne trendy kreowania pięknej i zdrowej sylwetki.

Uczestnicy Gali mieli okazję zgłębiać tajniki mody podziwiając kolekcje śremskich projektantek. Przyszłe panny młode i nie tylko oczarowały suknie ślubne z atelier pani Anny Berdyszak-Ochockiej, która od lat kreuje nowoczesne i romantyczne suknie zachwycające kobiety w każdym wieku. Publiczność równie żywo reagowała na casualową kolekcję autorstwa Kariny Górskiej-Wojciechowskiej, kreatorki marki BYPOLALA. Doskonale z kolekcją pani Górskiej-Wojciechowskiej komponowała się biżuteria designerska Miglio z RPA importowana przez Firmę Sarabi.

W role modelek wcieliły się w profesjonalny sposób uczennice Zespołu Szkół Politechnicznych, które zaprezentowały także kolekcję stworzoną w szkolnej pracowni krawieckiej. Wszystkie pokazy mody wzbogaciły fryzury oraz makijaż wykonane w pracowni fryzjerskiej ZSP.

Podczas gali podziwiano uczesania wykonane przez Młodych Fryzjerów na główkach fryzjerskich.  Publiczności przypadła do gustu fryzura wyczesana przez Angelikę Śmigaj z klasy III TFS. Wśród głosujących rozlosowano nagrodę w postaci zaproszenia na metamorfozę przeprowadzoną w naszej pracowni fryzjerskiej.

Aplauz publiczności wzbudził występ śremskich Amazonek, które zaprezentowały modę dzienną oraz efekt transformacji, której poddały się w pracowni fryzjerskiej ZSP. Uczennice profesjonalnie przygotowały Amazonki do pokazu wyczarowując dla nich przepiękne fryzury oraz makijaż.

Każdy wie, że żeby pięknie wyglądać nie wystarczy tylko strój, fryzura i makijaż, trzeba zadbać o zdrowe ciało. Dlatego podczas gali zaproponowano publiczności zdrowe przekąski wykonane przez uczniów Technikum Gastronomicznego. Przyszli technicy żywienia i usług gastronomicznych w pokazie barmańskim dali instruktaż przygotowania zdrowych i smacznych drinków bezalkoholowych. W szkolnej pracowni obsługi konsumenta serwowali bogate w witaminy  koktajle.

Dobry wygląd zapewnia nie tylko zdrowa żywność, ale przede wszystkim aktywność fizyczna. Dlatego na galę zaproszono instruktorki, panią Joannę Kaczor ze Szkoły Tańca Desperado z Gostynia oraz panią Sylwię Sapułę ze Śremskiego Sportu, które zaprezentowały ćwiczenia poprawiające sylwetkę, kondycję fizyczną, samopoczucie oraz koordynację ruchową.

Uczestnicy gali mogli również skorzystać z porad doradców dietetycznych: pani Jagody i Emilii Bzowy oraz wykonać bezpłatne zabiegi fizjoterapeutyczne proponowane przez pracowników Centrum Rehabilitacji L’ascada. Porad kosmetycznych udzielały panie konsultantki z firm: Avon i Oriflame.

Sobotnia Gala Mody, Urody i Smaku to najlepsza wizytówka uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych, którzy pokazali swoje umiejętności zawodowe zdobywane w szkole przy ulicy Popiełuszki oraz wykazali się zdolnościami organizacyjnymi i interpersonalnymi. Pokazali, że nasza szkoła przygotowuje do wykonywania pożądanych na rynku zawodów.

Zespół Szkół Politechnicznych składa serdeczne podziękowania osobom i firmom, które pomogły zorganizować Galę Mody, Urody i Smaku, szczególnie projektantom, którzy użyczyli strojów do pokazów.

Skip to content