Z życia ZSP Aktualności

“Piątek z dobrym kinem”
24 lutego 2019

W ubiegły piątek w Szkolnym DKF-ie odbyła się projekcja słynnego filmu S. Spielberga pt.:”Lista Schindlera”. Reżyser zajął się trudnym tematem Holocaustu. Akcja rozgrywa się głównie w Krakowie, tam też kręcona była część zdjęć tej hollywoodzkiej superprodukcji. Na ekranie zobaczyliśmy obok gwiazd amerykańskiego kina wielu znanych polskich aktorów. Przejmująca historia niemieckiego przemysłowca i jego żydowskich pracowników poruszyła widzów, którzy poświęcili całe piątkowe popołudnie, aby obejrzeć ten ponad trzygodzinny film. Ale było warto! Brawurowe aktorstwo, wartka akcja, muzyka i scenografia – to tylko część atutów obrazu Spielberga, który został obsypany wieloma nagrodami (7 Oskarów).
Kolejna projekcja w Szkolnym DKF-ie 15 marca.
Do zobaczenia!

 

Skip to content