Z życia ZSP Aktualności

Pi Day w naszej szkole
17 marca 2016

Entuzjaści matematyki z Zespołu Szkół Politechnicznych 14 marca świętowali Międzynarodowy Dzień Liczby π (3,14). W tym dniu w naszej szkole odbył się konkurs propagujący naukę niełatwego przedmiotu, jakim jest matematyka.

Dziewięć zespołów reprezentujących klasy, które zgłosiły się do szkolnych rozgrywek, zmierzyło się z zadaniami zawierającymi w różnej formie π. Nie były to zadania typowo rachunkowe, ale wymagające logicznego myślenia. Zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami matematycznymi. Osobom niebiorącym udziału w konkursie czas umilał szkolny zespół muzyczny.

Każdy z uczestników turnieju w nagrodę otrzymał dodatkowe punkty z matematyki. Okazuje się, że uczenie się tego przedmiotu może być przyjemnością oraz sposobem na ciekawe spędzanie czasu.

Skip to content