Z życia ZSP Aktualności

“Pastelowe Dusze” w Poznaniu
12 kwietnia 2023

W dniu 5 kwietnia 2023 roku grupa 18 osób „Pastelowe dusze” tj.  młodzież z różnych klas, wykazująca zainteresowanie sztuką oraz  zdolności plastyczne, wybrała się w bardzo ciekawą wycieczkę. Pierwszym punktem było zwiedzenie odnowionej Biblioteki Raczyńskich. przy Placu Wolności w Poznaniu. Kolejnym punktem było Muzeum Narodowe w Poznaniu z największą w Wielkopolsce ekspozycją malarstwa, w tym takich malarzy jak: Malczewski, Chełmoński oraz z  zagranicznych np. Canaletto. Wystawa znajduje się na trzech poziomach nowego budynku muzeum oraz w części zabytkowej. Następnym punktem był oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu – Pałac Raczyńskich w Rogalinie. Uczestnicy zwiedzili bogato wyposażony pałac, największe wrażenie zrobiła zrekonstruowana biblioteka pałacowa. Najważniejsza jednak była oczywiście galeria obrazów, gdzie smakowano piękno malarstwo z największym obrazem Dziewica Orleańska Jana Matejki. Na koniec podziwiali przepiękny park pałacowy oraz wozownię która pozwoliła sobie wyobrazić dawne czasy z pięknymi powozami konnymi przed pałacem. Pogoda była słoneczna. Młodzież wróciła pełna wrażeń. 

Skip to content