Z życia ZSP Aktualności

Pasjonaci turystyki w Toruniu
14 października 2018

W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy I Technikum Turystycznego udali się z użyciem publicznych środków transportu, do jednej ze stolic województwa  kujawsko-pomorskiego –Torunia.

Nasi turyści wyruszyli 10 października z Poznania do Torunia pociągiem TLK “Drwęca” relacji Poznań-Olsztyn. W mapy i przewodniki zaopatrzyli się w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej. 

Młodzi pasjonaci turystyki zwiedzili ruiny zamku krzyżackiego, Rynek Staromiejski z przepiękną starówką wpisaną w całości jako zabytek najwyższej klasy na listę UNESCO przy ONZ, podziwiali m. in. Dom Kopernika, bramy do miasta, krzywą wieżę, Katedrę Św. Janów, a korzystając ze słonecznej pogody spacerowali Bulwarem Filadelfijskim nad Wisłą. Młodzież sama przygotowała wycieczkę oraz istotne informacje dotyczące zwiedzanych miejsc. Podczas zajęć terenowych turyści ćwiczyli umiejętności pilota i przewodnika miejskiego. Pasjonaci turystyki skorzystali także z oferty Żywego Muzeum Piernika i wzięli udział w wypiekaniu toruńskich przysmaków. Seans „Makrokosmos” w toruńskim Planetarium zabrał młodzież w wirtualną podróż wiedzy o Kosmosie.

Zajęcia łączące przyjemność podróżowania z nauką zawodu stanowią atrakcyjną formę bardzo lubianą przez wszystkich uczniów.

 

Skip to content