“OTWARTA FIRMA”
17 listopada 2016

Nasza szkoła włączyła się w obchodzony w dniach od 14 do 20 listopada 2016 r. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości poprzez realizację programu  “OTWARTA FIRMA”  FUNDACJI MŁODZIEŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Zespół Szkół Politechnicznych od lat współpracuje z wieloma firmami, aby umożliwić swoim uczniom atrakcyjne i nowoczesne kształcenie. Dlatego realizacja tego programu wpisuje się doskonale w misję naszej szkoły.

W ramach programu Otwarta Firma nasza szkoła nawiązała współpracę z wieloma przedsiębiorstwami z różnych branż oraz instytucjami, m. in. tj. Volkswagen Motor Polska Sp. z o.o., Solaris Bus & Coach S.A., P.P.H.U. Heaven, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Mahle Polska Sp. z .o.o., INTER CARS S.A., P.P.H.U. Adam Iks, Anubis-Pl Sp. z o.o., Spółka Komandytowa Lascada, ALFA FC Sp. z o.o., Fines – operator bankowy, Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej w Śremie, Dom Pomocy Społecznej w Psarskim, Centrum Onkologiczne “Małgorzata” w Śremie, PRO SELECT Sp. z 0.o, Świtalska E., Artykuły Fryzjerskie Drogeryjne i Kosmetyki, Studio Fryzjerskie Prestiż, Kinga Matuszewska, Zakład Fryzjerski Sylwia Sójka, Izabela Rybakowska – lekarz medycyny, specjalista chorób oczu, Aluconcrete K. Biedrzyńska, rzecznik praw konsumenta Lucyna Bykowicz.

Przedstawiciele firm gościli w szkole prowadząc wykłady lub warsztaty, uczniowie zwiedzali zakłady oraz uczestniczyli w różnorodnych działaniach. Dzięki “Otwartej Firmie” szkoła wzbogaciła ofertę edukacyjną o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania i realizowania kariery zawodowej.

A to jeszcze nie koniec…