Ogólnopolski Tydzień Kariery za nami
13 grudnia 2018

Tegoroczne działania w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zaplanowane zostały na cały październik 2018 r.  i realizowane były pod hasłem “Bądź architektem swojego szczęścia!”

Inicjatywa OTK kierowana jest zarówno do uczniów, jak i osób dorosłych, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery. W tym roku szkolnym spełniła założenia całożyciowego poradnictwa zawodowego.

W ramach naszego szkolnego OTK realizowane były pomysły oraz działania na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego. Między innymi to:

• Międzyszkolny Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu o Puchar Starosty Śremskiego
  • E-spotkanie – „VI. Ogólnopolski Dzień Planowania Kariery. Samorozwój kluczem do sukcesu!” zorganizowane przez WSiP dla uczniów techników i liceów
  • Szkolny konkurs plastyczny
  • Spotkania z pracownikami instytucji użyteczności publicznej – ZUS
  • Zainicjowanie udziału w ogólnopolskich olimpiadach tematycznych
  • Podsumowanie udziału w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie”
  • Prezentacja filmów i materiałów dydaktycznych w celu popularyzowania poradnictwa zawodowego oraz idei świadomego planowania kariery edukacyjnej i zawodowej.

Wszystkie powyższe działania, relacjonowane już wcześniej, miały na celu rozwijanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości, które są zarówno kluczową determinantą powstawania i efektywnego prosperowania przedsiębiorców, a także pomyślnego wejścia na rynek pracy, jak i rozwijania kariery zawodowej.

Tegoroczny OTK odbywał się, jak 9 poprzednich edycji, pod auspicjami Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.