Z życia ZSP Aktualności

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2016 w ZSP
21 października 2016

Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK (coroczne działania inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, mające na celu inspirowanie inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery).

Tegoroczny OTK, odbywający się pod hasłem  „Bądź autorem swojej kariery”, to szereg różnorodnych inicjatyw.

Jedną z nich było współorganizowanie przez nas międzyszkolnych rozgrywek „Chłopskiej szkoły biznesu”  o puchar Starosty Śremskiego 2016, które odbyły się 18 października w auli ZSP. W grze uczestniczyło 5 zespołów uczniowskich reprezentujących powiatowe szkoły ponadgimnazjalne.

Imprezą towarzyszącą były odbywające się równocześnie z turniejem Targi Pracy zorganizowane przez MCK w Śremie, w czasie których młodzież miała okazję zapoznać się z ofertami pracy proponowanymi przez firmy: Biznes Partner, Progres oraz Axell Holandia.

W realizacji  jest także konkurs fotograficzny „Moja pasja – mój zawód”.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w e-spotkaniu pt. „IV Ogólnopolski Dzień Planowania Kariery”  z udziałem wykładowców akademickich i ekspertów edukacyjnych, zorganizowanym przez WSiP oraz Akademię Leona Koźmińskiego.

Podsumowanie wszystkich przedsięwzięć nastąpi na Gali OTK 19 listopada w naszej szkolnej auli.

Dzięki aktywnemu udziałowi w OTK młodzież ma okazję do prezentacji swoich zdolności oraz szansę przeżycia głębszej przygody z zawodem.

Skip to content