Z życia ZSP Aktualności

Ogólnopolski Konkurs „Mała Pętelka”
7 marca 2020

W czwartek 5 marca 2020 roku już po raz XXVI uczniowie klas fryzjerskich i odzieżowych wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby – “Mała Pętelka”, który odbył się w Zespole Szkół Odzieżowych im. W. Reymonta w Poznaniu. Do zmagań konkursowych przystąpili przedstawiciele trzynastu szkół z całej Polski: Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Jarocina, Kościelca, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Rzeszowa, Śremu, Warszawy, Wągrowca i Wrocławia. Poziom wykonania i prezentacji prac był nadzwyczaj wysoki, a rywalizacja bardzo duża.

Młodzi projektanci oraz mistrzowie szczotki i grzebienia z całej Polski mieli okazję zaprezentować swoje prace w dwóch kategoriach: „Przenikanie, głębia, warstwy” oraz „Upcykling – moda odpowiedzialna”.

W konkursie wzięli również udział młodzi adepci sztuki fryzjerskiej i odzieżowej naszej szkoły, prezentując swoje dzieła odzieżowe i fryzjerskie w kategorii: „Przenikanie, głębia, warstwy”. Przygotowania do zmagań konkursowych trwały długo, a zaprezentowana fryzura oraz kolekcja odzieżowa odznaczały się oryginalnością, zaskakiwały pomysłowością oraz zachwycały wyglądem.

Fryzura wykonana przez uczennicę klasy drugiej technikum fryzjerskiego – Julię Hańczyk – nagrodzona została brawami wzbudzając powszechne zainteresowanie.

Kolekcja odzieżowa w kategorii awangarda (The end is the beginning) przygotowana została również przez uczennicę klasy drugiej technikum fryzjerskiego – Joannę Cieślak, a na wybiegu ubiory zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Nietypowa kolekcja zrobiła na Jury ogromne wrażenie, zaskakując nie tylko kreatywnością, ale i odważnymi formami, wychodzącymi poza ramy tradycyjnych projektów. Kolekcja przygotowana przez Joannę Cieślak uzyskała w całym konkursie II miejsce.

Jesteśmy dumni z dzieł fryzjerskich i odzieżowych naszych utalentowanych uczniów, których wyobraźnia nie zna granic.

Udział w konkursie to dla młodzieży doskonała okazja do rozwijania umiejętności zawodowych, wymiany doświadczeń i promowania się.

Gratulujemy i życzymy wspaniałych inspiracji w dalszej nauce.

Skip to content