Z życia ZSP Aktualności

„Odkryj w sobie Świętego Mikołaja”
21 grudnia 2017

„Odkryj w sobie Świętego Mikołaja” – pod takim hasłem odbyła się kolejna edycja akcji charytatywnej przeprowadzanej od pięciu lat przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Śremie. Po raz czwarty aktywnie włączyli się w nią także wolontariusze naszej szkoły. Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, a na prezenty czekają szczególnie najmłodsi. Aby spełnić dziecięce marzenie, Wolontariusze ZSP przeprowadzili w szkole zbiórkę pieniędzy, które przeznaczyli na zakup upragnionego przez Otylkę telefonu dotykowego.

Finał akcji z udziałem Świętego Mikołaja miał miejsce 19 grudnia w Auli Jana Pawła II. Podczas uroczystości dzieci i ich rodziny obdarowane zostały podarkami, a nasi uczniowie pomagali w jej organizacji oraz przygotowywali czapeczki Św. Mikołaja, które z dużym zaangażowaniem były ozdabiane przez najmłodszych podopiecznych PCPR-u.

“Nie ma nic piękniejszego niż niesienie pomocy i obdarowywanie chwilą szczęścia drugiego człowieka”.

Wolontariuszom i wszystkim osobom, które włączyły się w akcję, dziękujemy!

Skip to content