Z życia ZSP Aktualności

“Od GIMNAZJUM przez TECHNIKUM do tytułu INŻYNIERA”
17 lutego 2017

To motto przyświecało idei konkursów przeprowadzanych 15 lutego 2017 roku w naszej szkole – I Powiatowemu Konkursowi Technicznemu oraz II Międzyszkolnemu Konkursowi Fryzjerskiemu.

I Powiatowym Konkursie Technicznym do rywalizacji przystąpiło 8 trzyosobowych drużyn, które reprezentowały gimnazja ze Śremu, Nochowa, Manieczek, Dolska, Mchów, Książa, Zbrudzewa i Dąbrowy. Drużyny wyłoniono w drodze eliminacji szkolnych przeprowadzonych w styczniu 2017 r. w gimnazjach.

W drugim etapie konkursu, który przeprowadzany był w Zespole Szkół Politechnicznych, uczestnicy rozwiązywali zadania przy stanowiskach komputerowych z wykorzystaniem programów Word i Excel. Oprócz zadań teoretycznych zawodnicy wykonywali również zadania praktyczne na stanowiskach monterskich, głowiąc się nad montażem układu mechanicznego oraz montażem układu elektrycznego.

Do rozgrywki finałowej zakwalifikowało się 5 uczestników z największą liczbą punktów. Finał rozegrano za zasadzie popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Wyniki konkursu:

I miejsce -Wojciech Dworczyński z Gimnazjum w  Książu,
II miejsce – Wiktor Zgardziński z Gimnazjum w Dolsku,
III miejsce – Michał Gołąbek z Gimnazjum nr 1 w Śremie.
Drużynowo wygrał zespół z Gimnazjum nr 1 w Śremie, przed gimnazjami w Mchach i Dolsku.

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundowali: Starosta Śremski, Rada Rodziców ZSP oraz firma Inter Cars – stały partner szkoły.

Emocje towarzyszyły również II Międzyszkolnemu Konkursowi Fryzjerskiemu, w którym swoje umiejętności sprawdzali młodzi adepci z naszej szkoły oraz ze szkół kształcących w zawodach fryzjerskich z Jarocina, Krzywinia, Leszna, Kalisza, Nietążkowa. Tematem przewodnim konkursu była “Fryzura inspirowana naturą”, a młodzi styliści przygotowujący fryzury musieli wziąć pod uwagę również strój modelki. Przyszli fryzjerzy zachwycili jurorów i publiczność wyszukanymi formami fryzur i niebanalnymi stylizacjami.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:

Zuzanna Sumirska  – przewodnicząca, przedstawiciel wydawnictwa SUZI

Małgorzata Łaszewska – przedstawiciel firmy POLWELL

Maria Jędrzejczak – przedstawiciel pracodawców z branży fryzjerskiej.

Najlepszym stylistom “naturalnych”  fryzur wręczono atrakcyjne nagrody i wyróżnienia, które ufundował główny sponsor konkursu – firma POLWELL oraz Zuzanna Sumirska – autorka książek fryzjerskich. Poza nagrodami rzeczowymi przyznano również vouchery na szkolenia w firmie Babicz i Artego.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Patrycja Kędzia, Zespół Szkół Zawodowych z Kalisza
II miejsce – Dawid Kunert, Zespół Szkół Politechnicznych Śrem (reprezentujący gospodarzy konkursu)
III miejsce – Oliwia Łuczak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jarocinie.

Nagrodę Publiczności otrzymała Oliwia Łuczak.

Celem przedsięwzięcia zorganizowanego przez Zespół Szkół Politechnicznych była integracja środowiska technicznego i fryzjerskiego, promocja szkolnictwa zawodowego oraz wymiana doświadczeń, a uczestnictwo traktowano w kategorii dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji i podnoszenia wiedzy oraz umiejętności młodego pokolenia.

Pobyt w naszej szkole wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom umilił poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a sponsorom dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy.

Skip to content