Z życia ZSP Aktualności

O turystyce motocyklowej i bezpieczeństwie na drodze
10 marca 2018

Szkolny Klub Motocyklowy 6 marca br. zorganizował spotkanie, podczas którego gościliśmy w murach naszej szkoły młodszego inspektora Konrada Bartłomiejczaka – zastępcę komendanta Powiatowej Policji w Śremie. Komendant spotkał się z uczniami klas samochodowych i turystycznych, by opowiedzieć o swojej motocyklowej pasji i licznych wyprawach na jednośladzie z grupą Etyliniarze – Motocykliści Ziemi Średzkiej po drogach całej Europy.

Podczas spotkania  pan Bartłomiejczak zaprezentował ciekawe filmy oraz zdjęcia wykonane podczas wyjazdów do Rumunii, Szwajcarii, Włoch i Austrii. Nie brakowało humorystycznych akcentów i ciekawych wątków historycznych związanych z odwiedzanymi miejscami oraz ich kulturą.

W trakcie prelekcji poruszone zostały również tematy czysto techniczne związane z budową jednośladów oraz zagadnienia dotyczące logistyki i bezpieczeństwa podczas dalekich wypraw motocyklowych.

Nasza szkoła od lat współpracuje z policją śremską w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki w ruchu drogowym, a spotkanie z zastępcą komendanta powiatowej policji było niewątpliwie atrakcyjną formą dopełnienia wiedzy zawodowej zdobywanej przez naszych uczniów podczas lekcji.

Skip to content