Z życia ZSP Aktualności

“O choinka!”
18 grudnia 2023

W tym roku – grudzień staje się powoli tradycją dla społeczności szkolnej Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie w ramach akcji: O choinka! Jest to akcja, polegająca na zakupie choinki, z której pieniądze zostają przekazane na działalność Fundacji – Dajemy Dzieciom Siłę.

Jest to fundacja, która od ponad 30 lat chroni dzieci przed przemocą i pomaga tym, które jej doświadczyły. Założycielką Fundacji Dzieci Niczyje (obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) – była Alina Margolis-Edelman – lekarka i działaczka społeczna. Fundacja kieruje się m.in. takimi słowami jak: pomoc, siła, wsparcie, zaufanie, miłość, szczęście, bezpieczeństwo czy ochrona.

Słowa te są bezcenne dla dzieci, które znajdują się pod opieką fundacji. Uczniowie klasy 3TFG postanowili tak jak w ubiegłym roku szkolnym zakupić choinkę, z której pieniądze przekazano na wsparcie działań fundacji. Natomiast młodzież z klas 1TF, 1TG, 1TT, 2TT, 2TB, 3TFG i 5TF ozdobiła zakupione uprzednio bombki napisami w języku angielskim i niemieckim w postaci wyrazów, którymi kieruje się fundacja. Tegoroczna grudniowa akcja w naszej szkole to wspaniała forma bezinteresownej pomocy słabszym. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy.

Skip to content