Z życia ZSP Aktualności

Nowoczesne silniki dla Technikum Samochodowego
8 maja 2015

Dwa nowoczesne silniki diesla zostały przekazane Zespołowi Szkół Politechnicznych w Śremie przez firmy: VW Motor Polska i Inter Cars S.A.
Są to kolejne nowoczesne pomoce dydaktyczne dla uczniów technikum samochodowego, których wartość wynosi ok. 50 tysięcy złotych.
Silniki diesla w układzie common rail to najnowsze produkty zakładów VW Motor Polska w Polkowicach. Silniki tego typu są montowane w samochodach dostawczych marki VW. Te nowoczesne jednostki napędowe będą wykorzystywane podczas zajęć przez uczniów do celów szkoleniowych i badawczych.
Zespół Szkół Politechnicznych współpracuje z wieloma renomowanymi firmami branży motoryzacyjnej. Zwieńczeniem współpracy będzie podpisanie 22 maja br. umowy z Inter Cars S.A. o przystąpieniu szkoły do programu „Młode Kadry”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klas samochodowych przejdą dodatkowe szkolenia potwierdzane certyfikatami, a absolwenci otrzymają staże w firmach motoryzacyjnych. Ponadto szkoła otrzyma nowoczesne wyposażenie warsztatowe i diagnostyczne za ok. 100 tysięcy złotych.

Skip to content