Z życia ZSP Aktualności

Niezwykła maszyna – CZŁOWIEK – cykl życia
19 stycznia 2023

Kolejna lekcja anatomii za nami. 10 stycznia 2023r. uczniowie klas IIITF i IIITBG wraz z opiekunami mieli okazję zwiedzić światową wystawę Body Worlds w Poznaniu zatytułowaną “Cykl życia”. Ciało ludzkie to fenomen przeciwieństw – poste, a jednak złożone, kruche, a jednak wytrzymałe. Granice naszego doświadczenia są punktem wyjścia dla nieograniczonego potencjału. Od poczęcia po narodziny i od niemowlęctwa po dzieciństwo, od dorastania po młodość i od dorosłości po starość – zmiana jest tu jedyną stałą. Każdy z nas przychodzi na świat z ciałem, które ma na całe życie, aby je poznawać, chronić lub ryzykować według własnego uznania. Wyzwaniem jest zachowanie sił witalnych i niezależności bez cierpienia i chorób, aby w pełni wykorzystać swój potencjał i kierować się inspiracją w naszej podróży w cyklu życia. Celem wystawy jest zdrowotne uświadomienie oraz zmiana w sposobie postrzegania ludzkiego ciała we współczesnym społeczeństwie. Była to dla nas kolejna cenna lekcja.

Skip to content