Z życia ZSP Aktualności

Nauczanie przez doświadczanie
24 września 2017

Młodzi adepci fryzjerstwa z klas II i III Technikum Fryzjerskiego wybrali się w piątek 22 września do hurtowni fryzjersko-kosmetycznej w Poznaniu na specjalistyczne badanie włosów trychogramem i mikrokamerą.

Badanie trychologiczne pozwala na określenie kondycji włosów i dobranie właściwej ich pielęgnacji. Uczniów zapoznano z nowoczesnym sprzętem fryzjerskim oraz preparatami do pielęgnacji skóry głowy i włosów oferowanymi przez współpracującą ze szkołą firmę Fale Loki Koki. Dziewczęta skorzystały również z możliwości zakupu profesjonalnych preparatów do pielęgnacji włosów.

Uczestnictwo w wycieczce poszerzyło wiedzę zawodową kolejnego pokolenia „mistrzów szczotki i grzebienia”. Dzięki informacjom uzyskanym od ekspertów uczniowie dowiedzieli się, jaki jest typ ich włosów i skóry głowy oraz jak prawidłowo je pielęgnować, aby były piękne i zdrowe. Być może w przyszłości sami będą swoim klientom świadczyć usługi z zakresu trychologii.

 

 

Skip to content