Z życia ZSP Aktualności

„Najsprawniejszy w zawodzie”
2 kwietnia 2019

To hasło, pod którym odbyły się w naszej szkole konkursy dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczących się w zawodzie fryzjer, kucharz oraz z zakresu wiedzy BHP. Organizatorem konkursów była Wielkopolska Wojewódzk Komenda OHP, a każdy z nich składał się z części teoretycznej i praktycznej – testu wiedzy.

W konkursie branży gastronomicznej, który odbył się 19 marca br., dwunastu adeptów sztuki kulinarnej zmierzyło się z przygotowaniem kotletów z kaszy gryczanej i białego sera z dodatkiem czosnkowego dipu oraz surówki z marchwi i jabłka. Konkursowe jury oceniało nie tylko smak, estetykę podania i efekt końcowy potrawy, ale również przestrzeganie zasad BHP, przygotowanie miejsca do pracy, porządek na stanowisku pracy oraz ubiór i czystość wykonywanych czynności. Jury nie miało łatwego zadania, a ostatecznie zwyciężył duet Barbara Błaszczyk i Aleksandra Tomczak.

Zwyciężczynie konkursu powiatowego reprezentowały Zespół Szkół Politechnicznych w I części Konkursu Wojewódzkiego, który odbył się 26 marca br. w Poznaniu. W zmaganiach z zagadnieniami  części teoretycznej dziewczęta nie miały sobie równych i ponownie zajęły I miejsce. Młode adeptki sztuki kulinarnej tym samym zmierzą się 9 kwietnia br. z zadaniami części praktycznej w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Próchnowie.

W zmaganiach fryzjerskich, które odbyły się 1 kwietnia br. udział wzięło sześciu mistrzów szczotki i grzebienia. Młodzi adepci fryzjerstwa zmierzyli się z wykonaniem koka w wersji wieczorowej z uwzględnieniem współczesnych trendów mody fryzjerskiej. Ocenie jury podlegało przygotowanie stanowiska pracy, utrzymanie ładu i porządku oraz dezynfekcja narzędzi i zgodność wykonanej fryzury z tematem konkursu. Wybór najlepszego uczesania był i tym razem dla jury nie lada wyzwaniem. Po uwzględnieniu wszystkich aspektów konkursowych jury jednogłośnie przyznało I miejsce Renacie Bendzińskiej. Zwyciężczyni konkursu będzie reprezentowała Śremski Hufiec Pracy, a tym samym naszą szkołę i Śrem, na etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 26 kwietnia br. w Krotoszynie.

Do rywalizacji w wojewódzkim etapie konkursu z zakresu wiedzy BHP, który zorganizowany został 21 marca br. w siedzibie Państwowej Jednostki Straży Pożarnej w Słupcy, przystąpiło 23 uczestników. Naszą szkołę reprezentował Dominik Walczak, który sprawdził swoją wiedzę i umiejętności w zakresie BHP odpowiadając na pytania testu składającego się z 50 pytań. Rywalizacja podczas zmagań konkursowych była wyrównana, a największą wiedzą z zakresu BHP wykazał się właśnie Dominik Walczak. Będzie on również reprezentował naszą szkołę i całą Wielkopolskę na ogólnopolskim konkursie w Pasłęku pod koniec maja.

Wszystkim uczestnikom konkursów gratulujemy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

Skip to content