Z życia ZSP Aktualności

„Najsprawniejsi w zawodzie” z ZSP!
11 maja 2021

Jesteśmy dumni ze wszystkich uczniów ZSP. Tym razem jednak pochwały należą się uczniom branżowej szkoły, którzy mogli sprawdzić swoje umiejętności zawodowe w konkursach zorganizowanych przez OHP. W tych pandemicznych okolicznościach zmagania konkursowe odbywały się w formie on-line, w siedzibie śremskiego OHP, pod czujnym okiem przedstawicieli tej instytucji oraz kamer.

W marcu Mistrzem Wielkopolski w konkursie „Najsprawniejszy w zawodzie – BHP” został Jakub Jackowski, uczeń klasy 3A, który okazał się najlepszy spośród 21 zawodników reprezentujących 21 wielkopolskich hufców. Jakub w siedzibie śremskiego OHP łączył się on-line z Poznaniem i odpowiadał na 50 pytań konkursowych. Ku naszej ogromnej radości okazał się najlepszy. Brawo dla naszego Mistrza, który mógłby zmierzyć się z uczestnikami z całego kraju w finale ogólnopolskim, jednak z powodu pandemii w tym roku ten etap został odwołany.

Pod koniec kwietnia odbyły się wojewódzkie finały konkursów OHP w poszczególnych zawodach. Z naszej szkoły zakwalifikowali się do udziału w nich uczniowie kształcący się w następujących zawodach:

fryzjer – Kacper Resliński z kl. 3B,

mechanik pojazdów samochodowych – Jakub Potocki z kl. 3A,

stolarz – Jakub Jackowski i Patryk Gołębiewski z kl. 3A.

Przystąpili oni do konkursu składającego się z trzydziestu pytań on-line, rywalizując z uczniami z całej Wielkopolski zrzeszonymi w 24 jednostkach OHP. Ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego zrezygnowano z zadań praktycznych.

Sukcesem zakończył konkurs Kacper Reśliński – I miejsce w województwie!

Pozostali uczniowie poradzili sobie dobrze, choć zabrakło dla nich miejsca na podium. Pytania oceniali jako trudne, ale będące dobrym sprawdzianem przed czekającym ich w czerwcu egzaminem zawodowym.

Gratulujemy wszystkim podjęcia wyzwania i życzymy, aby zgłębianie tajników zawodu zawsze przynosiło satysfakcję!

Skip to content