Z życia ZSP Aktualności

Najlepsi w Polsce w wielu branżach
23 maja 2018

Co roku  uczniowie ZSP stają w szranki do rywalizacji z najlepszymi w Polsce w różnych dziedzinach.

Ten rok szkolny  to nadal „wysyp” licznych sukcesów naszych uczniów. Jeszcze dobrze pamiętamy z marca wicemistrza Polski w dekarstwie z turnieju „Złota Kielnia” Patryka Talarczyka,  a tu maj przynosi kolejnych mistrzów. Tym razem  w ogólnopolskich konkursach z serii „ Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy” organizowanych przez OHP. Startowały w nich dwuosobowe zespoły. Uczniowie zwyciężyli  w eliminacjach powiatowych, następnie startowali w dwóch etapach finałów wojewódzkich, by w końcu reprezentować Wielkopolskę w finałach centralnych.

W zawodzie kucharz finały centralne zorganizowano w Wasilkowie k. Białegostoku (Podlaskie) w dniach 7-10 maja br. Wśród 16 drużyn reprezentujących poszczególne województwa były nasze uczennice: Sara Joks i Aleksandra Banaszak. Dziewczyny wykazały się bardzo dobrą znajomością sztuki kulinarnej i zajęły 6 lokatę. Uznanie jury zyskały przygotowane przez nich wykwintne dania.

W dniach 14-17 maja br. odbyły się finały w branży „stolarzy”. Przeprowadzono je w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Pasłęku (Warmińsko-Mazurskie). Komendę Wielkopolską i Śrem reprezentowali: Karol Pietrowski i Sebastian Dudziak.  Wykazali się zarówno wysoką wiedzą teoretyczną w zawodzie, jak i podejściem do zadania praktycznego. Jury brało pod uwagę: umiejętność zaplanowania działań, współpracę i jakość wykonania. W finale  wojewódzkim i ogólnopolskim z ogromną precyzją wykonywali wskazane meble. Nie mieli sobie równych – zajęli I miejsce. Mistrzowie Polski  stolarzy to właśnie oni.

Korzystając z  uroków okolicy w jakiej odbywały się zawody, organizatorzy przygotowali dla uczestników wycieczki i inne atrakcje. Dziewczyny zwiedziły Świętą Wodę, Supraśl i Kruszyniany, a chłopcy Elbląg, Kąty Rybackie oraz atrakcje nadmorskiej plaży.

ZSP składa szczególne gratulacje dla firm, w których uczniowie odbywają praktyczną naukę zawodu.

Hotel L’ascada i Cafe Ole Śrem – kucharze

StolMat  Matuszewski Chrząstowo – stolarze.

oraz ŚHP Śrem, który zgłosił uczniów do konkursów.

Wspólnie tworzymy szkolnictwo zawodowe. Takie sukcesy są argumentami, że ZSP szkoli najlepszych fachowców.

 

Skip to content