Z życia ZSP Aktualności

Murowanie z WIENERBERGER
3 listopada 2022

Uczniowie z klas 4TBg i 1TB Technikum Budowlanego 27 października 2022 r. uczestniczyli w szkoleniu z technik murowania z użyciem nowych wyrobów firmy Wienerberger.

Wienerberger AG to międzynarodowy dostawca materiałów budowlanych i rozwiązań infrastrukturalnych, produkujący wysokiej jakości ceramiczne cegły konstrukcyjne, ceramiczne rozwiązania na elewacje, dachówki ceramiczne, ceramiczne i betonowe płyty i kostki brukowe a także systemy rur ceramicznych oraz z tworzyw sztucznych. Ponadto firma dostarcza kompleksowe i innowacyjne rozwiązania do budowy domu, pozwalające na osiągnięcie najwyższych standardów inwestycji.

Przedstawiciel firmy pan Paweł Kocur zapoznał przyszłych budowlańców  z historią firmy, asortymentem nowoczesnych wyrobów z ceramiki poryzowanej, ich cechami i zastosowaniem. Młodzi adepci sztuki budowania wzięli również udział w pokazie murowania z zastosowaniem systemu DRYFIX, który odbył się w warsztatach szkolnych. Uczniowie mogli praktycznie wypróbować nowoczesną technologię, stawiając fragment muru z użyciem zaprawy poliuretanowej oraz porównać innowacyjną technologię z tradycyjnym murowaniem.

Podsumowaniem szkolenia były pytania sprawdzające, a za poprawne odpowiedzi uczniowie otrzymywali firmowe gadżety przydatne w pacach budowlanych.

Pokaz bardzo spodobał się młodzieży, umożliwił zdobycie nowych umiejętności zawodowych.

Skip to content