Z życia ZSP Aktualności

Młodzi kierowcy z ZSP wicemistrzami województwa
27 maja 2017

Mikołaj Banaszak, Tomasz Banaszak i Jakub Golak z klasy III Technikum Samochodowego wywalczyli drugie miejsce w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się  25 maja 2017 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie.

Do konkursu przystąpiły 22 zespoły. Rywalizacja była bardzo zacięta. Uczniowie ZSP godnie reprezentowali powiat śremski, naszą drużynę wyprzedziła jedynie reprezentacja z Technikum Mechanizacji Rolnictwa z Poznania. 

W zmaganiach konkursowych młodzi kierowcy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego oraz umiejętnościami praktycznymi dotyczącymi przygotowania pojazdu do jazdy, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej motorowerem oraz samochodem.

Sukces ten nie jest dziełem przypadku, nasi uczniowie po zwycięstwie w etapie powiatowym nadal solidnie przygotowywali się do konkursu, ćwicząc jazdę oraz zgłębiając przepisy ruchu drogowego i historię motoryzacji. 

Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

 

Skip to content