Z życia ZSP Aktualności

Mistrzynie województwa sztuki kulinarnej
16 kwietnia 2018

Uczennice  z klasy 3wa: Sara Joks i Aleksandra Banaszak uczące się zawodzie “kucharz”  startowały w zawodach z serii “Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy” w specjalności kucharz.

Po zwycięstwie w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 19 marca w naszej placówce, reprezentowały szkołę oraz Hufiec Pracy 15-44 w Śremie w eliminacjach wojewódzkich konkursu zorganizowanych przez  Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu  w dniu 17 marca.  Dziewczyny były świetnie przygotowane teoretycznie do wykonywania zawodu,  okazały się najlepsze i awansowały do finału.

Finał  konkursu  miał miejsce 11 kwietnia, a przygotowany został przez  Ośrodek Szkolenia i Wychowania z Próchnowa oraz Centrum Kształcenia i Wychowania w Pleszewie.

Komisja w trakcie rywalizacji zwracała uwagę na przygotowanie surowców i półproduktów oraz ich odpowiednie zabezpieczenie. Istotna w ocenie była również współpraca partnerów podczas wykonywania prac jak też utrzymanie ładu i porządku na stanowisku pracy. Po zakończeniu części praktycznej zadaniem uczestników była prezentacja przygotowanych potraw przed Komisją. Uzupełnieniem oceny wykonanego zadania były także odpowiedzi na pytania związane ze sposobem przygotowania potraw i zgodność wykonywania potraw zgodnie z recepturą. Jury wysoko oceniło zarówno smak przygotowanych prze nasze dziewczyny potraw, jak i estetykę podania.

Zwycięski zespół w składzie Aleksandra Banaszak i Sara Joks reprezentować będzie Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP podczas ogólnopolskiego etapu konkursu, który odbędzie się w Centrum Kształcenia i Wychowania w Wasilkowie w dniach 8-11 maja 2018 r.

Gratulacje i podziękowanie za świetne przygotowanie uczennic szkoła składa również firmom, w których zwycięskie dziewczyny realizują praktyczną naukę zawodu: Hotel L’ascada​ i Cafe Ole​.

Nasze hasło “Wspólnie tworzymy szkolnictwo zawodowe” to nie puste słowa. Absolwenci ZSP to dobrze przygotowani przyszli pracownicy.  

Gratulacje i trzymamy kciuki.

Zdjęcia pochodzą ze stron:

http://wielkopolska.ohp.pl/aktualnosci/rozstrzygniecie-konkurs-sprawny-w-zawodzie-bezpieczny-w-pracy-w-zawodzie-kucharz-w-wielkopolsce.html

OCHOTNICZE HUFCE PRACY > Z kraju > Rozstrzygnięcie konkursu
Skip to content