Z życia ZSP Aktualności

Mikołajkowo w ZSP
8 grudnia 2022

Podobnie jak w latach ubiegłych, od dnia Świętego Mikołaja w naszej szkole czuć już atmosferę zbliżających się świąt. Samorząd uczniowski zaprosił wszystkich do corocznej zabawy – przebrania się za Mikołaja, Śnieżynkę lub posiadania czerwonego elementu garderoby. W przepięknie przystrojonej świątecznie szkolnej auli młodzież mogła sobie zrobić pamiątkowe, świąteczne zdjęcia. Członkowie Samorządu Uczniowskiego podczas przerw częstowali słodkościami i tradycyjnie piernikami upieczonymi przez uczniów w pracowni gastronomicznej.

Tradycją stał się wyjazd ekipy Motomikołajów, aby rozdawać nie tylko słodkości, ale również dobry i świąteczny nastrój. W tym roku Mikołaje z ZSP na swoich motocyklach odwiedzili śremskie szkoły podstawowe i przedszkola sprawiając najmłodszym wiele radości. Na trasie Mikołajów, nie zabrakło również  śremskich instytucji i placówek: Starostwa Powiatowego, Komendy Policji oraz Urzędzie Miasta oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Oprócz świątecznych życzeń, Motomikołaje częstowali cukierkami i smacznymi pierniczkami wypieczonymi w szkolnej pracowni.

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale czując zbliżający się świąteczny czas.

Zdjęcia pochodzą ze zbiorów pani Katarzyny Baksalary.

Skip to content