Z życia ZSP Aktualności

Mikołajki i Motomikołaje ZSP
9 grudnia 2021

W „Mikołajkowy poniedziałek”, Samorząd Uczniowski przygotował dla całej społeczności szkolnej specjalne niespodzianki. W przepięknie przystrojonej świątecznie szkolnej auli każdy uczeń mógł się spotkać z prawdziwym św. Mikołajem i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Członkowie Samorządu Uczniowskiego podczas przerw częstowali piernikami upieczonymi przez uczniów w pracowni gastronomicznej. Aby poczuć klimat zbliżających się Świąt, każdy uczeń, przebrany za Mikołaja lub ubrany w czerwony element garderoby, był zwolniony z odpowiedzi ustnych i kartkówek. Rozstrzygnięto również konkurs na najbardziej atrakcyjny „mikołajowy strój”.

Wszyscy bawiliśmy się wspaniale czując zbliżający się świąteczny czas.

Świąteczny nastrój oraz życzenia rozdawała również ekipa Motomikołajów. W tym roku już po raz 6. członkowie szkolnego klubu motocyklowego, przebrani za Świętych Mikołajów ruszyli na swych maszynach do śremskich szkół i przedszkoli sprawiając radość najmłodszym. Mikołaje na dwóch kółkach, w mniejszym składzie, ale wraz z panią Mikołajową i Reniferem, odwiedzili szkoły: SP nr 4, SP nr 5, Zespół Szkół Specjalnych oraz przedszkola: „Słoneczna Gromada”, „Pod wierzbami”, „Jasia Wędrowniczka” i im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Zmotoryzowani Mikołaje nie zapomnieli również o śremskich instytucjach i placówkach: Starostwie Powiatowym, Komendzie Policji oraz Urzędzie Miasta, Straży Miejskiej. Oprócz świątecznych życzeń, Motomikołaje częstowali cukierkami i smacznymi pierniczkami wypieczonymi w szkolnej pracowni.

Jak każdego roku, zmotoryzowani Mikołaje wywoływali powszechną radość i zainteresowanie przechodniów.

Skip to content