Z życia ZSP Aktualności

Mikołaje ZSP znowu w akcji…
6 grudnia 2016

W naszej szkole od lat obchodzimy imieniny legendarnego Mikołaja, biskupa Miry, który swoimi dobrami obdarowywał biednych. Pielęgnujemy więc tradycję wręczania drobnych podarunków od serca, najczęściej przygotowywanych przez naszych uczniów w szkolnej pracowni gastronomicznej pierników.

W tym roku do grona Mikołajów ZSP ze szkolnego samorządu, którzy 6 grudnia rozdawali społeczności szkolnej słodkości oraz świąteczne uśmiechy, dołączyli po raz kolejny motocykliści ze szkolnego klubu „Young Riders”.  Już 5 grudnia ponownie wsiedli oni na swoje wspaniałe motocykle, aby odwiedzić uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w Śremie i Nochowie. Zmotoryzowani Mikołaje ZSP częstowali dzieci cukierkami oraz pierniczkami wypieczonymi przez uczniów Technikum Gastronomicznego. Dzieci były zachwycone i niedowierzały, że właśnie do ich szkoły przyjechało tylu MotoMikołajów. Chętnie odbierały podarki i wsiadały na motocykle.

Nasi MotoMikołaje zawitali także do najważniejszych śremskich urzędów (Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Komendy Policji, Komendy Straży Miejskiej i Straży Pożarnej), w których częstowali pracowników naszymi firmowymi pierniczkami oraz składali im życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Widok kilkunastu mikołajów pędzących przez miasto na motocyklach jak zawsze wzbudzał zainteresowanie mieszkańców Śremu, wywołując powszechną radość, szczególnie u najmłodszych. Naszych Mikołajów śledziła dziennikarka Tygodnika Śremskiego pani Katarzyna Baksalary, a jej fotorelację możecie zobaczyć na stronie http://srem.naszemiasto.pl/artykul/srem-kto-dzis-widzial-mikolajow-na-motocyklach-zdjecia,3940943,gal,t,id,tm.html.

Oj działo się, działo… Zobaczcie sami!

Skip to content