Z życia ZSP Aktualności

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski
25 listopada 2017

Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z naszej szkoły 23 listopada w Kaliszu rywalizowali w XV Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim, adresowanym do uczniów klas trzecich, zarówno technikum, jak i zawodowych.  Uczestniczyło w nim aż osiemdziesięciu młodych mistrzów szczotki i grzebienia” ze szkół w Kaliszu, Krotoszynie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wlkp., Pleszewie, Koninie, Turku oraz Śremie.

Celem konkursu było stworzenie nietuzinkowej fryzury awangardowej oraz kształtowanie umiejętności zawodowych. Ocenie jury podlegały: zgodność fryzury z tematem, poziom jej wykonania i estetyka uczesania oraz stylizacja całościowa połączona ze strojem.

Młodzi fryzjerzy zmagali się z wykonaniem zadania na modelach, a efekty ich działań były zaskakujące. Każda fryzura odznaczała się oryginalnością, kreatywnością oraz zachwycała wyglądem. Wybór najlepszego uczesania był dla jury nie lada wyzwaniem.

Tym bardziej gratulujemy Agacie Ogrodowskiej, uczennicy klasy 3 naszego Technikum Fryzjerskiego, zajęcia czwartego miejsca. 

Udział w konkursie był dla młodzieży doskonałą okazją do rozwijania umiejętności zawodowych i wymiany doświadczeń.

Skip to content