Z życia ZSP Aktualności

Memoriał XX października
20 października 2015

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Biegach przełajowych – Memoriał XX października” zorganizowanych w 76.  Rocznicę Rozstrzelania Synów Ziemi Śremskiej przez hitlerowskiego okupanta.

W biegu, odbywającym się w dwóch kategoriach wiekowych, wystartowało aż 62 zawodników z ZSP, w tym 16 dziewcząt.  Nasi uczniowie w kategorii chłopców rocznik 1998-1996 nie dali szansy innym szkołom zajmując trzy pierwsze miejsca: Wiktor Borysewicz – I, Mateusz Kaczmarek – II, Patryk Stróżyk – III. Bieg w tej kategorii ukończyło 81 zawodników.

Natomiast w kategorii dziewcząt rocznik 1998-1996 bieg ukończyły 34 zawodniczki. Uczennice ZSP  także znalazły się w czołówce: Joanna Mądra uplasowała się na II, a Zuzanna Leśniak na III miejscu.

W  kategorii chłopców rocznik 1999 biegi ukończyło 39 zawodników – Mikołaj Mocek z ZSP zajął miejsce VIII.  Z tego rocznika nie wystartowały dziewczęta z naszej szkoły.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców zajęliśmy odpowiednio III i II miejsce.

Zwycięzcy otrzymali  medale, a wszyscy uczestnicy biegów przełajowych pamiątkowe dyplomy. Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się wolą walki oraz dali dowód swej pamięci o rozstrzelanych śremianach.

 

Skip to content