Maturzyści 2021
9 maja 2021

To był trudny rok nauki zdalnej. Niemniej jednak z wielkim żalem pożegnaliśmy tegorocznych uczniów klas IV Technikum.
Mury naszej szkoły 30 kwietnia 2021 opuściło 77 uczniów Technikum nr 3 i 24 słuchaczy II Liceum dla Dorosłych.
W tym roku niestety ze względów sanitarnych nie mogliśmy zorganizować odpowiedniej uroczystości z udziałem rodziców i gości. Abiturienci w małych grupach klasowych, z zachowaniem reżimu sanitarnego wysłuchali kilku słów od dyrektor Wisławy Frydryszak i swoich wychowawców oraz odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody. Dziewięcioro uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem. Okrojona forma uroczystości, bez ostatnich spotkań  z wychowawcami, ale wzruszenie i łzy rozstania takie same jak zawsze.

A potem… maraton maturalny. Od 4-18 maja trwają egzaminy maturalne z poszczególnych przedmiotów. Łącznie  14 egzaminów, do których przygotowano 397 arkuszy egzaminacyjnych.

Poza obowiązkowymi przedmiotami na poziomie podstawowym uczniowie najczęściej wybierali   egzaminy na poziomie rozszerzonym z  j. angielskiego, j. polskiego, geografii, matematyki i biologii.

Życzymy powodzenia i połamania piór.