Z życia ZSP Aktualności

March of the Living 12-13 April 2018
18 kwietnia 2018

W 30 rocznicę powołania do życia Marszu Żywych, uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie wyjechali do Oświęcimia. Trzykilometrowy przemarsz z Auschwitz do Birkenau, to odbywane w ciszy uhonorowanie wszystkich ofiar Holokaustu. Marsz Żywych, w którym w tym roku uczestniczyli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Państwa Izrael Reuven Rivlin, 12 tysięcy żydowskich nastolatków, dorosłych i ocalałych z Zagłady z całego świata oraz wiele osób innych wyznań i narodowości, to trudna lekcja historii, tolerancji i patriotyzmu.

Marsz, to również możliwość porozmawiania ze swoimi rówieśnikami w języku angielskim, nawiązania nowych znajomości, wymiana flag oraz okolicznościowych plakietek.

 6-godzinne studyjne zwiedzanie obozów, które odbyliśmy kolejnego dnia, pogłębiło naszą wiedzę o Holokauście i jego ofiarach.

Skip to content