“Mała Pętelka”
8 marca 2019

Jubileuszowa 25. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Mała Pętelka” dla młodych projektantów, krawców i fryzjerów odbyła się 8 marca 2019 roku w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu. W tegorocznej edycji do zmagań konkursowych przystąpili przedstawiciele dziesięciu szkół z całej Polski: Warszawy, Gdańska, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Rzeszowa, Śremu, Wągrowca oraz Poznania. Rywalizacja była bardzo duża, a poziom wykonania i prezentacji prac bardzo wysoki.

W konkursie wzięli również udział młodzi adepci sztuki fryzjerskiej i odzieżowej naszej szkoły, prezentując swoje dzieła w dwóch kategoriach: odzież i fryzury w tematach „Moda czasu wolności” oraz „Street art – sztuka ulicy na wybiegu”. Przygotowania do konkursowych zmagań trwały całą noc, a fryzury wykonane przez naszych mistrzów szczotki i grzebienia oraz kolekcja odzieżowa odznaczały się oryginalnością, zaskakiwały pomysłowością oraz zachwycały wyglądem.

Kolekcja odzieżowa w kategorii awangarda (The street revolution) przygotowana przez Kamila Cieślaka i zaprezentowana na wybiegu otrzymała wyróżnienie za zajęcie IV miejsca. Nasza szkoła otrzymała również z rąk dyrektor ZSO pani Grażyny Łakomiec statuetkę za coroczny udział w konkursie.

Jesteśmy dumni z dzieł fryzjerskich i odzieżowych naszych utalentowanych uczniów, których wyobraźnia nie zna granic.

Udział w konkursie to dla młodzieży doskonała okazja do rozwijania umiejętności zawodowych, wymiany doświadczeń i promowania się.

Gratulujemy i życzymy wspaniałych inspiracji w dalszej nauce.