Magia teatru
18 listopada 2015

W atrakcyjny sposób spędzili wtorkowy wieczór uczniowie naszej szkoły, którzy 17 listopada  wyjechali do Teatru Nowego w Poznaniu na spektakl “Prezydentki” wg dramatu austriackiego pisarza W. Schwaba.

Sztuka w reżyserii P. Kruszczyńskiego  miała swoją premierę w marcu tego roku i jednogłośnie została uznana za hit sezonu teatralnego, zarówno przez widzów jak i recenzentów. Rzeczywiście, jak się okazało podczas spektaklu, emocji było wiele. Sztuka Schwaba posługując się kontrowersyjnym obrazem i operując zaskakującym językiem nie pozostawiła na pewno żadnego z widzów obojętnym. Historia trzech emerytek, które początkowo licytują się, która z nich miała gorsze życie, a w dalszej części snują iluzje, co do tego jak ono mogłoby wyglądać, jest pretekstem do brutalnej krytyki mieszczańskiej moralności i dewocji. Białe firanki zamiast tradycyjnej teatralnej kurtyny były wielce wymowne dla odczytania przesłania tekstu.

Jak bardzo magia teatru i w tym przypadku zadziałała, niech świadczy fakt, że droga powrotna do Śrem wypełniona była niekończącymi się komentarzami do spektaklu.

Do następnego razu!

Zdjęcia ze spektaklu pochodzą ze strony:  http://teatrnowy.pl/spektakle/prezydentki/