Magia świąt
23 grudnia 2015

Ostatni dzień nauki w tym roku kalendarzowym, czyli 22 grudnia, minął w naszej szkole pod znakiem pokoju i radości.  Był to tradycyjnie czas poświęcony na odkrywanie tajemnicy Bożego Narodzenia.

Zanim uczniowie i nauczyciele usiedli do świątecznych stołów,  przygotowali się duchowo na cud narodzenia Bożej Dzieciny podczas mszy roratnej odprawionej przez szkolnego katechetę – ks. Jerzego Szymczaka w kościele farnym. Młodzież czynnie włączyła się w oprawę tej uroczystej liturgii,  pobrzmiewały śpiewy w trzech językach.

Kolejnych przeżyć duchowych, skłaniających do refleksji nad właściwym wymiarem świąt, dostarczyły społeczności ZSP zgromadzonej w auli jasełka w wykonaniu uczniów, którzy przekonywali, że świętowanie jest pustym pielęgnowaniem tradycji, kiedy nie dostrzegamy wokół siebie drugiego człowieka i jego potrzeb, a hołdujemy zbytkom, stwarzając iluzję doskonałej rzeczywistości.

Ubogaceni duchowo nauczyciele i uczniowie spotkali się na koniec w grupach klasowych, aby w atmosferze radości i pokoju podzielić się opłatkiem i zapomnieć o szkolnych zmartwieniach, małych i dużych troskach, żeby życzyć sobie zdrowia, szczęścia, miłości bliźniego oraz spokojnych i rodzinnych świąt. Tego samego życzyli sobie także pracownicy szkoły i emeryci podczas spotkania opłatkowego.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który pogłębia więzi rodzinne… A nasza szkoła to przecież w pewnym sensie także rodzina.

Wszystkim, a szczególnie przyjaciołom Zespołu Szkół Politechnicznych oraz wiernym czytelnikom naszej strony internetowej, życzymy niosących radość, miłość, spokój i odpoczynek Świąt Bożego Narodzenia. Życzymy także, aby duch tych świąt wypełniał każdy dzień nowego roku, bo zawsze jest Boże Narodzenie „ilekroć uśmiechasz się do swojego brata” (jak czytamy w wierszy Matki Teresy z Kalkuty, który publikujemy poniżej).

Wtedy jest Boże Narodzenie

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.