Z życia ZSP Aktualności

Magia Świąt Bożego Narodzenia
22 grudnia 2018

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, przepełniony pokojem i miłością, czas wzruszeń i refleksji. W naszej szkole w ten przepiękny czas oczekiwania na Boże Narodzenie wprowadził całą społeczność szkolną koncert „Kolęda łączy ludzi”, który odbył się w czwartkowy wieczór 20 grudnia. Koncert zorganizowany został w auli ZSP przez społeczność Zespołu Szkół Politechnicznych oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej. Podczas koncertu goście usłyszeli najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu podopiecznych DPS-u, uczniów i absolwentów naszej szkoły oraz nauczycieli – także emerytowanych. Nie zabrakło emocji oraz wzruszeń. Każdy z gości otrzymał  książkę oraz płytę z kolędami nagranymi niedawno przez podopiecznych DPS-u.

W przedświątecznym czasie radości i pokoju 21 grudnia społeczność ZSP uczestniczyła we wspólnej modlitwie podczas Mszy Świętej oraz kolędowaniu, które przygotowali w szkolnej auli uczniowie naszej szkoły. Nauczyciele i uczniowie spotkali się jak każdego roku w grupach klasowych, aby w atmosferze radości i pokoju podzielić się opłatkiem i zapomnieć o szkolnych zmartwieniach, małych i dużych troskach, żeby życzyć sobie zdrowia, szczęścia, miłości bliźniego oraz spokojnych i rodzinnych świąt. Tego samego życzyli sobie także pracownicy szkoły i emeryci podczas spotkania opłatkowego. Po spotkaniach wigilijnych młodzież z kilku klas wybrała się do Domu Dziecka w Bninie oraz Śremskiego Domu Pomocy Społecznej, aby obdarować potrzebujących słodyczami i w tych radosnych dniach dostrzec wokół siebie drugiego człowieka. Przedstawiciele klasy 3TBS odwiedzili również Patryka Kaczmarczyka, który uległ poważnemu wypadkowi i przekazali mu w świątecznym podarunku fundusze na rehabilitację.

Wszystkim życzymy niosących radość, miłość, spokój i odpoczynek Świąt Bożego Narodzenia, aby duch tych świąt wypełniał każdy dzień nowego roku.

 

Skip to content