Z życia ZSP Aktualności

Listopadowy DKF i spotkania ze sztuką
26 listopada 2019

W piątkowe popołudnie 22 listopada odbyła się kolejna projekcja filmowa w szkolnym DKF-ie. Tym razem zebrana na widowni młodzież naszej szkoły obejrzała znany i nagradzany obraz Roberta Benigniego „Życie jest piękne”. Reżyser znany jest młodej publiczności ze świetnej realizacji opowieści o Pinokiu. Tym razem Benigni nie tylko bawi, ale i wzrusza. Historia miłości, rodziny i poświęcenia to zaledwie zarys tego przejmującego filmu. Reżyser przez zastosowanie groteski obnaża absurd wojny i tragizm Holocaustu.

Film spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodej publiczności, której ze wzruszenia trudno było komentować obraz po jego obejrzeniu.

Kolejna projekcja 13 grudnia!

Z kolei w ramach cyklu SPOTKANIA ZE SZTUKĄ w niedzielę 24 listopada młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję uczestniczyć w spektaklu baletowym pt:”Anna Karenina” w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Publiczność zgromadzona na widowni w wieczorowych eleganckich strojach, jak na to wyjątkowe miejsce przystało, miała przyjemność przez dwie godziny podziwiać kunszt baletowy tancerzy. Pierwsza część spektaklu wprowadziła widza w historię dramatu głównej bohaterki i pozwoliła zorientować się, kto jest kim na scenie. Po przerwie emocje sięgnęły zenitu i tancerze wspaniale potrafili je oddać ruchem ciała oraz ekspresją tańca.

Młodzież, która po raz pierwszy miała okazję oglądać „na żywo” balet, była zachwycona widowiskiem.  Wszystkim udzieliła się atmosfera wyjątkowości miejsca, a piękno sztuki spowodowało, że wracaliśmy do Śremu w podniosłym nastroju.

Kolejny wyjazd kulturalny w ramach SPOTKAŃ ZE SZTUKĄ 19 stycznia – przedstawienie operowe „Czarodziejski flet” Mozarta.

 

Skip to content