Z życia ZSP Aktualności

Listopadowe sukcesy sportowe uczniów ZSP
21 listopada 2016

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych nie tylko bardzo dobrze zdają egzaminy zawodowe, ale także wykazują się w innych dziedzinach. W listopadzie zabłysnęli na polu sportowym.

W finale wojewódzkim XVIII Wielkopolskich Mistrzostw Młodzieży Szkolnej w Pływaniu, które odbyły się 7 listopada na basenach sportowych Term Maltańskich, uczniowie rywalizowali w wyścigach indywidualnych i drużynowych. Świetnie popłynęła motylkiem Karolina Mucha z klasy I Technikum Turystycznego, która nie miała sobie równych na dystansie 50 metrów w kategorii dziewcząt rocznik 1997 i młodsze. Nasza uczennica znakomicie reprezentowała powiat śremski, dla którego przywiozła złoty medal zostając Mistrzynią Wielkopolski w stylu motylkowym z wynikiem 0:30;85.

Na najwyższym podium stanęli także w listopadzie szachiści naszej szkoły. Magdalena Stachowiak, Łukasz Różański, Tomasz Florkowski oraz Marcin Tomaszewski wywalczyli I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu Śremskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach rozegranych 16 listopada w siedzibie LKS Piast Śrem. Grano tempem 10 minut na zawodnika.

Dobrze zaprezentowały się także nasze drużyny chłopców i dziewcząt, które wystartowały w finałach rejonu Poznań Wschód w tenisie stołowym rozgrywanych na obiektach sportowych w Jarocinie. Drużyna dziewcząt wywalczyła IV miejsce, a chłopaków V miejsce.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych i edukacyjnych.

 

Skip to content